8 фактів про тіло, які вас вразять

1. Не лише мозок здатний контролювати тіло, а й тіло мозок. Наприклад, спробуйте хвилину посміхатися, якщо до цього були в протилежному настрої. Відчуваєте невелику зміну?

2. Ефективний спосіб заспокоїтися - звернути увагу на тіло. Ляжте, помітьте де найбільше напруги в тілі, подумки перевірте як почувається кожен палець ніг, ступні, щиколотки, коліна і далі вверх, аж до голови.

3. Найкраща ваша опора в житті - це власні ноги і тазове дно. Відчуваєте що втратили опору? Сядьте, відчуйте ногами підлогу, а попою стілець. Ваш зад завжди готовий стати вам опорою. Насолоджуйтеся.

4. Тіло зберігає весь наш травматичний досвід, навіть той, про який ви забули (витіснили).

5. Самопошкоджуюча поведінка (self-harm) допомагає людям з непростими життєвими історіями відчути себе живими в момент душевного болю. Тобто коли хтось ріже себе чи шрамує, в цьому є певний сенс, не поспішайте засуджувати.

6. Татуювання теж відносять до проявів самопошкоджуючої поведінки. 

Донедавна багато психотерапевтів розглядали тату як self-harm - самопошкоджуючу поведінку, куди також належить шрамування. Адже це перш за все боляче. Це умовно незворотні зміни, а бажання змінити своє тіло на перший погляд свідчить про його неприйняття. Шкіра - живе уособлення меж особистості. Це орган, яким ми контактуємо зі світом.

АЛЕ, переживаючи та інціюючи цей біль, людина може несвідомо повертати собі відчуття контролю над своїм тілом, а разом із тим відновити відчуття базової безпеки. Такий спосіб характерний для людей, що переживали НАСИЛЛЯ, особливо фізичне.

Також татуювання може слугувати РИТУАЛОМ. Наприклад, захисту, або переходу від одного стану до іншого. Помічали, зараз з’явилася мода робити собі татуювання з іменами дітей? Це перехід з однієї ідентичності в іншу - тепер ця жінка мама. Колись обряди та ритуали брала на себе релігія. Це частина людської культури.

Загалом думка про те, що тату - це щось НЕПРИРОДНЕ для людини є досить обмеженою, оскільки людству було притаманно робити позначки на своїх тілах завжди. Бачили настінні малюнки древніх єгиптян, із людьми, на руках яких є зображення?

Змінювати все навколо, включаючи своє тіло - характерно для людини від початку. Це частина соціалізації.

Для багатьох тату - це спосіб САМОВИРАЗИТИСЯ. Підкреслити свою особливість та унікальність.
Для інших навпаки: тату - це спосіб бути приналежними до певної соціальної групи.
Тобто, тату може задовольняти 2 потреби - відрізнятися і бути схожим на інших. Вони ніби протилежні, але водночас важливі і притаманні кожному з нас.

7. В людей, що переживали фізичне або сексуальне насилля хімічний склад мозку змінюється. Вони гостріше відчувають небезпеку, їм складніше бути щасливими. Якщо вас били в дитинстві - це не ок, так з людьми не можна.

8. В будь-якій незрозумілій ситуації ДИХАЙТЕ. В процесі дихання організм пам’ятає, що він живий, це дозволяє переЖИТИ на тілесному рівні найскладніші ситуації й більше до них не повертатися.

Автор статті: психолог @dara.trehub

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте,

щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. 

 

В e-mail вказуйте інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам може бути цікаво: