Чому нам важко прокидатися взимку?

Мелатонін – це гормон, який регулює наші цикли пробудження і сну. Оскільки рівень мелатоніну зростає, коли нас оточує темрява, це просто готує нас до переходу в різні стадії сну. Наприклад, влітку, коли ми вимикаємо будильник, сонце, найімовірніше, вже зійшло. Тому ми почуваємось бадьоро і готові до початку дня. На відміну від зими, коли більшість із нас прокидається, на вулиці все ще темно. Отже, високий рівень вироблення мелатоніну в нашому організмі взимку може впливати на наш 24-годинний цикл, що часто спричиняє труднощі з пробудженням.

Обмеження сну призводить до порушення засвоєння глюкози, а також підвищення рівня кортизолу, який відомий як гормон стресу. Хронічне недосипання призводить до постійного порушення нервової системи, сприймається організмом як хронічний стрес.

Змініть час засипання

Для того щоб легше прокидатися рано, варто раніше лягати спати. Міцний 7-8-годинний сон вкрай важливий для кожної дорослої людини. Він впливає на здоров'я і є запорукою відчуття бадьорості протягом усього дня.

Можна зміщувати час відходу до сну на 20 хв щодня, або ж робити це через кілька днів. Так буде набагато простіше звикнути до нового режиму.

Покращуйте свою гігієну сну

Гігієна сну – так називають звички, які ми зазвичай робимо перед сном. Для кращого сну варто:

  • Не їсти на ніч та не пити надто багато води.
  • Спіть у повній темряві - цьому може допомогти маска для сну.
  • Провітрити кімнату для прохолоди та свіжого повітря.
  • Дотримуйся режиму сну. Наш мозок любить, коли знає точний час для відпочинку
  • Йога чи невеличка розминка допоможуть швидше прокинутися. 

Освітлення

Люди є чутливимо до світла, тому воно також впливає на якість нашого сну. Блакитне світло є сигналом до пробудження, а спокійні теплі кольори сприяють швидкому засинанню. Тому варто перед сном відмовитися від використання екранів: телефону, планшету та інших гаджетів. Адже вони випромінюють синій колір, з яким важче розслабитися та перейти у глибокий сон.

Година до сну

Ідеальний час для підготовки до відпочинку. За годину до сну почніть розслаблятися: прийміть теплу ванну, послухайте спокійну музику, почитайте книгу або просто полежіть. Якщо сформувати ритуал відходу до сну, ви без проблем заснете і повноцінно відпочинете.

Заплануйте приємну справу на ранок

Чи помічали ви за собою, що зазвичай перед якоюсь поїдкою чи іншою приємною подією ви легше прокидаєтеся зранку? Створюйте для себе більше позитивних моментів, заради яких захочеться вилазити з ліжечка. Зустріч із подругою або ж наодинці в улюбленій кав'ярні.

Inspiration for your evening\morning routine:

Пам'ятайте, що хороший сон впливає не тільки на нашу бадьорість протягом дня. Через недосип може порушуватися здатність концентруватися, погіршується пам'ять, гормональний стан та загальне самопочуття. Сон також впливає на наш стан шкіри, зморшки та темні кола під очима. 
Сон - це базова потреба людини, якою не можна нехтувати. 

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.