Чому сексуальна освіта не тільки про секс

Тема сексуальної освіти сьогодні є однією із найважливіших. Адже це про свідомість. Авторка курсу "Секс це нормально" для підлітків Аня Бобровіцька підготувала статтю у якій описує розуміння того чому ж сексульна освіта це не лише про секс. 

 

Привіт! Мене звати Аня, і сьогодні я залітаю до вас із оповідками про той самий сєкс! А якщо серйозно, то нині поговоримо про сексуальну освіту. І ні з чого ж починати історію, як не з власного досвіду? Коли мені було 7 я дізналася про секс, а в 11 років вперше подивилася порно. Проте батьки не говорили зі мною про нього і навіть не підсовували оті самі  книги “Про ЦЕ”. Я була з тих дітей, хто вірив у всі можливі навколосексосві міфи, бо альтернативи у вигляді якісних джерел інформації просто не мала. Приміром, я була переконана, що відсутність сексу - це шкідливо, а від мастурбації можна захворіти (коли це практикувала двічі на день, навіть думала, що то в мене залежність якась ненормальна!). Також я вірила у той славнозвісний фейк, що жінка, за своєю суттю, мов флешка, тобто може “увібрати” в себе гени сексуального партнера... І зрештою, майбутня дитина точно буде схожа на того, хто став для неї першим! Ну, і звісно-звісно, я ще й вірила, що від кількості партнерів піхва розтягується. 

 

Коли мені було 14, я читала різні історії, еротичні в тому числі, і якось за цією справою попалась татові на очі. Єдине, що він тоді сказав, так це те, що  зарано мені таким захоплюватися. Пам’ятаю, що відчуття сорому мене мов переповнювало, воно було в кожній частинці тіла - від кінчиків волосся до пальцях на ніжках. І зрозуміло, що все це вплинуло на моє майбутнє сексуальне життя і самосприйняття. Я не мала інтиму в підлітковому віці й навіть не думала робити це без презервативу, проте тема сексу відтоді стала для мене чимось сороміцьким і лячним.    Я навіть боялася просто вимовити такі прості й нормальні слова, як   “секс”, “піхва”, “мінет” і всяке таке! 

 

Вже у 19 я зрозуміла, що далі так не можна і заходилася цікавитися темами сексуальності, тілесності, розмаїтих інтимних практик. Я  читала книги типу “Приховане диво”, дивилася “Секс і місто”, а також — лекції таких собі сексознавців і сексознавиць на ютубі. З часом я помітила, що й в розмовах з подругами теж почали з’являтися ці “розпутні” теми...Але найголовніше, що ми стали говорити про сексуальну освіту!  Тут я роблю астановачку і  хочу донести важливу тезу: сексуальна освіта — це не тільки про сам процес сексу (а іноді навіть взагалі не про це)! А про що ж іще? Розповідаю!

 1. Сексуальна освіта — про безпеку.

 

Насамперед, про те, щоб діти змалечку знали назви своїх  статевих органів. Щоб просто в жодному  Всесвіті і ніколи більше не було історій про дітей, які називають свої піхви і члени “квітками” й “паростками”! А потім, коли дорослі чинять над ними насилля, не вважали, що це щось нормальне і щоб могли розповісти батькам про факт насилля нормальними словами, замість того, аби щось торочити словами з енциклопедії про флору.   А до тих, хто трохи доросліший, хочу донести важливість такої речі, як активна згода. Щоб більше не чути оцього болючого, але класичного:  “Ну він хотів сексу, чому ж мені йому відмовляти? Він же мій чоловік, врешті, має право” через яке лібідо котиться в дно.


 2. Сексуальна освіта — про толерантність до інших та прийняття себе.

 

Сексуальна освіта — те, що змотивує, врешті, себе полюбити і промовити заповітне  “Оу шіт, то я, виявляється, нормальна/ий?!”. Вона дарує знання, що допоможуть усвідомити: усі сексуальні практики, які відбуваються за згодою партнерів і нікому не шкодять — ітс окей! БДСМ? Це нормально! Фетиші різні? Окей! ЛГБТК+? Це ж любов! 

 3. Сексуальна освіта — про здоров’я.

 

Мені дуже соромно зізнаватися, але я тільки в 18 років зрозуміла, що жінки пісяють не через піхву. І яким було моє здивування, коли я зрозуміла, що таких, як я, багато! Сексуальна освіта розповідає нам більше про наші ж тіла, пояснює, коли бігти до лікарів, які аналізи важливо здавати і чому під час орального сексу теж треба юзати бар'єрну контрацепцію!

 

На цьому моменті давно треба крикнути “Продано” та віддати всі гроші на книги, пов’язані з сексуальною освітою, ну, або підписатися на класних українських секс-блогерок. То я так на себе натякаю.
Всім неймовірних оргазмів та відсутності ЗПСШ. Цьом в носик!

 

Автор: Аня Бобровіцька

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: