Як довіряти світу та людям?

Подейкують, що довіра — це основа стосунків між людьми.

Саме вона задає тон і дозволяє відчувати своїх людей.

 

Але як бути, коли у минулому було занадто багато болю та розчарувань? Чи існує формула «правильної» довіри? Як знати своє слово «стоп» ?

 

Довіра — це відчуття безпеки та свободи. Той момент, коли в голові не виникає сотні запитань: потрібно про це розповідати чи краще промовчати? А якщо він/вона комусь розповість? Можливо, краще промовчати? Але так хочеться поділитися…

 

Коли зустрічаються партнери здатні довіряти і бути надійними — вони разом цінують у відносинах чесність і вірність. Здатні чути, приймати, прощати, домовлятися. Це демонструє силу обох особистостей.

 

Спочатку формується довіра. Вона перед вірою. До неї. Довіра — до віри. Про віру складно говорити. Довіра акуратна, боязка, поступова, вразлива. Часом потребує підтвердження. Віра тверда. Вона є остаточною.

 

Важливе запитання: а ви вірите у себе? Довіряєте собі?

 

Відповідь проста. 

Коли обманюють, зраджують, кидають, йдуть до інших, коли надії не виправдовують, брешуть в очі і підло поводяться, складно знову повірити, важко довіритися. Адже це означає відкрити серце, оголити рани, стати доступним. Це страшно. Тому що болі більше не хочеться.

 

Рана стає глибокою та вразливою. Більше не хочеться вірити і довіряти. Рану потрібно лікувати. І це потребує часу та зусилля. Зрада — дуже боляче. Це як ніж у спину. Цілком нормально і корисно звернутися за професійною допомогою.

 

Пам’ятайте, що біль із часом пройде і тоді стає легко жити, довіряти, вірити. І це не означає сліпо, не помічати фальш. Ні. Це означає бути з відкритими очима, щоб відчувати, бачити і розуміти, кому можна довіритися, а кому не варто.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: