Slow living або як бути присутнім у своєму житті?

Я знаю, що ти дуже хочеш швидко прочитати цю статю і бігти по справах. Та все ж, прошу тебе дай собі час дихати, жити і відчувати. Необов'язково той, хто біжить завжди все встигає. Вчитайся в ці слова. 

Розпочнемо із теоретичного розуміння того, що таке філософія Slow Life. Це розпочалося ще давно та розвинувся з філософії Slow Food, яка сформувалася в Італії в кінці 80-х років. Символічно, але все почалося, коли в центрі Риму, поруч з Площею Іспанії, зібралися відкривати перший в країні ресторан McDonald’s. Тоді той, хто абсолютно не підтримує швидке харчування, журналіст і політичний діяч, Карло Петрина в знак несхвалення такої події вигадав по- справжньому італійське рішення: організувати на тій самій площі традиційний прийом їжі, головним блюдом якого стане паста. У день відкриття закладу Петрина та його послідовники сміливо розмахували чашами зі спагеті в якості символу протесту. Демонстрація пройшла успішно, але McDonald’s все ж з’явився на ринку.

До того як заснувати International Slow Food Movement Карло Петрина привів необхідність створити ініціативу, яка б мала відстоювати гастрономічні традиції всіх країн світу. Він вірив, що культура і історія будь-якого народу бере початок від місцевої їжі, а тому кулінарні традиції і рецепти повинні бути збережені. Засновник соціального руху закликав готувати з органічних продуктів, не поспішаючи, з любов’ю, а снідати, обідати і вечеряти – в приємній компанії за великим столом, отримуючи насолоду від їжі. Це і стало каталізатором початку активної діяльності філософії slow living.

На даний момент філософія Slow Life налічує понад 10-ти напрямків, серед яких можна зустріти:

 

*повільне виховання

*повільне навчання

*повільне старіння, повільне садівництво

*повільний стартап

*повільне місто тощо.

 

Наприклад, ідеяя Slow Art підтримує розповідає про усвідомлене ставлення до мистецтва і неквапливого процесу насолоди різноманітними витворами мистецтва. А ось Slow Beauty перетворює рутинний догляд за собою в щоденний приємний ритуал.

Як навчитися розслаблятися і зробити життя повільнішим?

 

1. Запам'ятати, що ви керуєте життям, а не воно вами.

 

2. Розставляйте пріоритети правильно. Не намагайтеся встигнути зробити все і відразу. Краще зосередитися на тій справі, яку робиш в даний момент – так буде набагато ефективніше.

 

3. Радійте дрібницям. Секрет в тому, що вміння отримувати задоволення від простого лежить в основі щасливого життя. Зробіть невелику паузу, насолодіться моментом.

 

4. Спробуйте нічого не робити. Це нормально. Спробуйте відключитися від зовнішнього світу хоча б на 5 хвилин. Посидьте спокійно в тиші, ні про що не думайте. Насправді це не так просто, як здається на перший погляд, але допомагає сповільнитися в фізичному і духовному планах.

 

5. Перетворіть рутинні завдання на ритуал. Кожен день ми механічно виконуємо величезну кількість справ. Спробуйте зробити з цього приємний ритуал. Така практика привнесе радість навіть у такі справи, як прибирання будинку або миття посуду.

 

6. І найважливіше! Спробуйте бути присутнім у своєму житті. Припиніть бігти. Поступово знайдіть свій ритм. Споживайте менше інформаційного шуму. Тільки так можна досягти умиротворення, щоб насолоджуватися кожною хвилиною життя.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: