Вийти з гонки, і усвідомити свої справжні цілі на 2025. Створіть свій стан, а він зробить ваш рік

У цьому шаленому темпі грудня часто можна втратити себе. Особливо, коли всі навколо щось підсумовують, аналізують, планують, а ти ніби не встигаєш. Наше життя перетворилося на безкінечну гонку, тільки не дуже зрозуміло навіщо і куди ми біжимо?

Основна причина, чому наші цілі так і не стають реальністю, ми намагаємось отримати те, чого насправді не хочемо. Життя перетворюється на магію, коли твої почуття, думки і дії, стають конгруентними і доповнюють один одного.

Мене звати Дар’я Ткаченко, я коуч МРТ, а також наставниця з цілей. І сьогодні в цій статті поділюсь, як серед усього шуму, почути саме свої бажання та цілі.

Daria Tkachenko

А також поговоримо чому стан це найголовніше, над чим, треба працювати кожному. Я впевнена, що можна досягти будь-чого, питання тільки чи ви готові докласти зусиль, і чи справді цього хочете?

1. Влаштуйте собі паузу

Навколо нас дуже багато шуму, і в ньому легко втратити контакт із собою. Тож, для початку, знайдіть час тільки для себе, це може бути тиждень паузи, або хоча б кілька днів. Тут уважно, це не просто перерва від робочих задач, а від усього, щоб зупинитись, озирнутись і подумати. У сучасному світі це звучить як розкіш, але кожному з нас необхідна перезбірка, щоб звіритись з внутрішнім компасом, сповільнитись, глянути згори:

2. Почніть жити з відкритим серцем

Багато людей живуть раціонально, де управляє і контролює все розум. А як щодо серця? Чого хоче моє серце, які мрії живуть в мені? Жити з серця - це відчувати, слухати себе, бути тут і зараз, бажати, діяти від імпульсу, довіряти.

Є три причини, які можуть блокувати серце: почуття провини, образи, страх втрати (будь-чого).

Тобто, наш мозок грає з нами, ми можемо думати , що це істинне бажання, наприклад, залишитися на цій роботі, але можливо ми обираємо залишитись, лиш тому що боїмося втратити стабільність, почуття захищеності, або авторитет серед знайомих і друзів.

Прослідкуйте, де у житті є будь-яке з цих почуттів та, які рішення ви приймаєте, або відкладаєте? Обов’язково попрацюйте з цими відчуттями, дайте їм місце, вивільніть. Якщо самостійно складно впоратись, варто звернутися до психолога чи коуча, щоб справитись з цим і почати чути своє серце.

3. Будьте чесним з собою

Треба бути сміливим, щоб бути чесним. Але це навичка, яку можна опанувати практикуючи її. Задайте питання в тиші, і приймай усі відповіді, йдіть глибше через питання чому та навіщо. Також спостерігайте за повторюваними ситуаціями у житті, можливо вже час щось усвідомити і почати діяти інакше? 

4. Створіть visual board

Перед тим, як прописувати цілі, спершу добряче помрійте. Розгляньте рік з різних сторін, з різних сфер життя, орієнтуйтеся не тільки на речі, а також настрій року, кольори, рутину, вайб та стиль життя. Створюйте не з питання «чого я хочу досягнути?», а «якою людиною я хочу стати?». Відкрийте Pinterest та візуалізуйте свій рік. Надрукуйте картинки, об’єднавши їх на великому аркуші і розмістіть десь на видному місці. Це буде нагадувати вам про свої наміри.

5. Перевірте свої бажання та цілі на істинність

Для того, щоб це зробити, дай відповідь на питання:

  • Кому належить ця ціль? Якщо це ваше, ви відчуєте ентузіазм, радість, а якщо нав’язане, то напругу, обов’язок, тягар.
  • Чи готові ви заплатити ціну і яку саме? Це може бути час, зусилля, або фінансові вкладення.
  • Яким буде ваше життя без цієї цілі? Якщо нічого не відчуєте, або навіть відчуєте полегшення, то це не те, що треба.
  • Зробіть перший крок. Чи відчуваєте ви задоволення в процесі? Пам’ятайте, життя відбувається на шляху до цілей, а не тільки після їх досягнення. Так, навіть робота мрії може бути складною, але ви все одно відчуватимете насолоду.

6. Колесо (не)балансу

Куди ми направляємо свою енергію та увагу, там і буде результат. Неможливо фокусуватися на всіх сферах одночасно, тому пропоную інтегрувати цей інструмент трішки по-іншому.

КРОК 1
Оберіть 6/8 сфер, які звучать у вашому життя, не ті, які прийнято брати, а власні. Створіть колесо та підпишіть кожну сферу. Дайте відповідь собі: «На скільки, від 1 до 10,  я задоволена цією сферою зараз?». Не «на скільки класні маю результати», а саме рівень задоволення. Будьте добрим до себе.

КРОК 2

Далі подумайте про точку Б на найближчий рік : «На скільки, від 1 до 10,  я хочу бути задоволена цією сферою через Х часу? Що тоді зміниться?».

КРОК 3

І тепер, вже коли видно точку Б, варто розписати: «Які дії я буду РОБИТИ, щоб туди прийти». Хваліть себе не тільки за результати, але і за старання! І обов’язково виділіть 2-3 сфери, які будуть найголовнішими. Це нормально, коли щось просідає, поки ви працюєте за пріоритетом. Відчувається легкість, коли знімаєте з себе очікування про ідеальність і дозволяєте світу вносити свої правки.

7. Секретні бажання

Ми продовжуємо мріяти і після новорічного планування, тому, щоб наші мрії не губилися, створіть собі секретний канал для себе, куди будете їх вносити. Не забувайте частіше заглядати сюди та здійснювати бажане.

Створіть собі стан і він зробить ваш рік

Пам’ятайте, основна робота протягом року – ваш стан. Спершу «відчуваю себе щасливою» і звідси «отримую все, що хочу», а не навпаки! Реалізуються не просто думки, а наші відчуття.

Робота зі станом це:

1. Постійно пізнавати себе.

Що мені подобається, а що ні? Що додає мені енергії, а що забирає? Як зі мною можна, і не можна? 

2. Відслідковувати свої думки, за допомогою щоденника.
Життя є таким, як ви про нього думаєте. Помічайте думки, які більше вам не слугують, запитуйте частіше себе, чи це дійсно так? Що я відчуваю, коли так думаю? Шукайте аргументи проти, розвертайте думку і шукайте в ній нову правду для себе. Якщо самому складно бачити такі думки, завжди можна звернутись за допомогою до коуча чи психолога.

3. Працювати з тілом.

Знайдіть ту активність, яка дійсно до вподоби. Фізичні вправи допомагають впоратись зі складними емоціями і також дають свіженьку енергію.

4. Регулярно зупинятися та сповільнюватися.

Допомагає в цьому медитація в тиші, після з’являється ясність, з якої чіткіше видно наступні кроки. А також пам’ятайте про вчасний відпочинок, та усі його види.

5. Діяти за імпульсом, чути свою інтуїцію та здійснювати мрії.

Нехай це допоможе зрозуміти свою стратегію, та відчути, що є дійсно важливим для вас, а що нав’язаним.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: