Говоримо про важливе: Що робити, якщо вибухне АЕС?

Розпочнімо із того, що наша команда ніколи не думала, що доведеться готувати статтю на таку тему. Та все ж, в період війни змушені приймати усі виклики, які існують. А це означає, що потрібно бути готовим до всього. 

 

Радіаційна аварія – це порушення правил безпечної експлуатації ядерно-енергетичної установки, обладнання або пристрою, що спричинило вихід радіоактивних продуктів або іонізуючого випромінювання за межі безпеки. Також вона може супроводжуватися вибухами та пожежами. Основними наслідками таких аварій є радіаційний вплив та радіоактивне забруднення. 

 

Звісно, що для людського організму існує ряд небезпек, які можуть виникнути: порушуватися життєві функції різних органів (органи кровотворення, нервової системи, шлунково-кишкового тракту тощо), може розвиватися променева хвороба. 

Як діяти при радіаційній аварії?

 

1. Намагаємося тримати емоції при собі: перевірте тривожну валізку, потурбуйтеся про достатню кількість води, загорніть продукти в плівку та покладіть у холодильник. Подбайте про живлення, щоб у вас був зв'язок.

 

2. Слухайте вказівки ДСНС та дійте відповідно до них.

 

3. Одразу, як пролунає попередження про радіаційну небезпеку, треба випити йодид калію. Втім, його не можна вживати людям, віком понад 40 років та тим, які мають захворювання щитовидної залози.

 

4. Щойно стало відомо про небезпеку радіоактивного забруднення, слід негайно одягнути на себе та дітей протигаз, респіратор, протипилову тканинну маску або ватно-марлеву пов'язку.

 

5. Проведіть герметизацію приміщення. Закрийте вікна, двері, завісьте їх щільною тканиною. 

 

6. Підготуйтеся до можливої евакуації. Тримайте постійно ввімкненими засоби передачі інформації, чекайте подальших повідомлень місцевих органів влади.

Правила безпеки та особистої гігієни

 

1. Намагайтеся якомога менше перебувати на вулиці, а якщо є необхідність покинути приміщення, то обов’язково одягайте засіб індивідуального захисту органів дихання, головний убір, плащ, чоботи, рукавички.

 

2. Виходьте на вулицю лише на годину, установлений режимом радіаційного захисту. Дітей на вулицю виводити не можна.Запобігайте потраплянню опадів на тіло й одяг.

 

3. Під час повернення додому помийте або обітріть мокрою ганчіркою взуття, верхній одяг витрусіть, почистіть вологою щіткою та за можливості залиште поза приміщенням.
Обличчя, руки, шию ретельно обмийте, прополощіть ротову та носову порожнину 0,5% розчином питної соди.

 

4. У всіх приміщеннях, де перебувають люди, щодня проводьте вологе прибирання із застосуванням миючих засобів.

Бережіть себе! 

 

Ваш September Journal

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.