Особливий день вишиванки

Сьогодні вишиванка як відблисок сьогодення українців.

 

Це не просто день, а можливість — заявити про себе, свою позицію, пріоритети на весь світ. Не даремно ж кажуть, що вишиванка — код нації із зашифрованими оберегами, символами та знаками. На сьогоднішній день, вишиванка для українців — це візуальна мова нашого народу, його творчість та культура. 

Вперше день вишиванки  відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України. Протягом деякого часу свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

 

 

Ця подія швидше носить символічний характер, тому що не прив'язана до державного або церковного свята. Однак, особливе значення День вишиванки має саме 2022 року тоді, коли — Росія розпочала повномасштабну війну проти України. 

Із плином та розвитком моди, класична українська вишиванка давно вже не асоціюється виключно з національним костюмом чи національним святом. Вишиті сорочки, сукні, давно вже  стали частиною щоденного гардеробу. Звичайно, що вишиванка завжди наділена особливим сакральним змістом, однак ніщо не забороняє українським дівчатам стилізувати їх відповідної ло їх бажань та вподобань. Навіть із джинсами, шортами, спідницями та шкіряними куртками.

Із основних порад стилісти та дизайнери акцентують увагу на:

 

—  Яскраво та воодночас витончено вишивнка буде доповнена плетеним взуттям на пласкій підошві, масивними прикрасами та яскравою сумкою.

 

— Для більш прохолодних вечорів під вишиту сорочку вдягають топ або водолазку, заправляють її в брюки або ж носять замість жакету (якщо сорочка на ґудзиках).

 

— Важливу роль відіграють прикраси: панами з деніму, солом’яні капелюхи чи шовкові хустки підкреслять характер вашої вишиванки та завершать образ.

 

—  Щодо взуття: гумові чоботи, замшеві сабо, високі кеди чи римські сандалі — при грамотній стилізації будь-який із цих варіантів буде доречним. 

Вишиванка у поєднанні із джинсами:

Вишиванка із спідницею

Вишиванка з брюками

Вишиті сукні

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: