Людина, яка щойно пережила напад, надзвичайну подію, або стала свідком такої події, учасником конфлікту може сильно тремтіти. Тремтіння виникає раптово – відразу після інциденту або через якийсь час. Так організм «скидає напругу».
Техніка 1
Якщо тремтіння є лише у рухах.
Потрусіть сильно руками, ніби вони мокрі, так скидаючи напругу.
Техніка 2
Якщо відчуваєте тремтіння в усьому тілі, то уявіть, що йдете по лісу і раптом наступаєте на мурашник.
Уявіть, що мурахи починають по вас повзати, і вам треба їх струсити. Спочатку струшуєте їх з ніг, потім з тулуба, з рук. Потім струшуєте їх одночасно зі всього тіла. Активно потрусіться протягом 2-3 хв. Потім відчуйте, як вібрує ваше тіло. Вібрує, але вже не тремтить. Тремор пройшов.
Техніка 3
Якщо тремтіння відбувається не у вас, а у іншої людини. Потрібно підсилити тремтіння.
Візьміть потерпілого за плечі й сильно, потрясіть протягом 10-15 секунд. Розмовляйте з людино, інакше вона може сприйняти ваші дії як напад. Після завершення реакції необхідно дати потерпілому можливість відпочити.
Техніка 4
Почергове дихання ніздрями.
Зручно сидячи, покладіть ліву руку на ліве коліно, а праву - до носа. Після видиху закрийте праву ніздрю правим великим пальцем. Вдихніть через ліву ніздрю. Потім вказівним пальцем закрийте ліву ніздрю і відпустіть великий палець правої ніздрі. Повторюйте декілька разів, зосереджуючись на диханні.
Техніка 5
Дихання по квадрату.
За цією методикою потрібно пальцем однієї руки водити по долоні іншої, утворюючи квадрат. На вертикальних гранях уявного квадрату треба робити вдих/видих, а на горизонтальних паузи. Вдих – пауза – видих – пауза. Так треба повторювати хвилин з п’ять або до заспокоєння. Таким чином людина починає контролювати своє дихання. Також це і тактильні відчуття – людина починає відчувати своє тіло.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.